MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Móda | Sex & vztahy

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

3 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

4 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

Ranná únava, problém mnohých z nás: Ako ju premôcť?

Ranná únava, problém mnohých z nás: Ako ju premôcť?

Zaujímavosti Zdravie

Nie každá žena je ranné vtáča a s ľahkosťou sa jej darí vstávať každý deň. Mnoho žien sa aj po výdatnom spánku budí unavených a mrzutých, čo naozaj nie je najlepší štart do dlhého a náročného dňa.

Existuje ale zopár jednoduchých a výživných trikov, ako dostať svoje telo aj myseľ do pohody, s ktorou ľahšie prežijete všetko, čo vás v daný deň čaká.

1 Jedzte vajcia pre dostatok energie

Možno sa to nezdá, ale vajcia sú vynikajúcim zdrojom celodennej energie. Ak sa ráno zobudíte a váš organizmus nie a nie sa naštartovať, skúste si nájsť energiu na trošku náročnejšie raňajky v podobe vaječnej praženice ochutenej morskou soľou (morská soľ obsahuje stopové prvky a elektrolyty) do ktorej pridajte aj trochu avokáda. Takéto energetické raňajky pomôžu stabilizovať hladinu cukru v krvi, potlačia hlad a udržia energiu po celý deň.

2 Okoreňte si rannú kávu

Nemáte čas na prípravu raňajok, no chcete byť počas celého dňa aktívna a svieža? Skúste to s kávou na báze smoothie, ktorá dodáva telu kofeín, zdravé tuky a bielkoviny. Ako na to? Svoju obľúbenú šálku kávy vlejte do mixéra, pridajte štvrtinu avokáda, polievkovú lyžicu kolagénového prášku a, ak chcete, aj trochu ľadových kociek, a vymiešajte si svoju šálku lepšej a zdravšej kávy. Avokádo spraví nápoj krémovým, čím nahradí mlieko, a kolagénový prášok dodá telu kyselinu hylauronovú a vitamín C, ktoré zvyšujú hydratáciu pokožky a bojujú proti voľným radikálom.

3 Skúste aróma terapiu

Esenciálne oleje ponúkajú viac než len prevoňanie priestorov… Stačí si len vybrať tú správnu vôňu a nechať jej účinky pozitívne pôsobiť na váš mozog a emócie. Napríklad dve kvapky mäty piepornej nanesené na zadnú stranu krku alebo po oboch stranách chrbtice môžu pomôcť oživiť myseľ.

ťažké vstávanie
Foto: pixabay.com

4 Posilňujte telo zvnútra

Ako? Napríklad s pomocou sezónne ochutených detoxikačných vôd, ktoré si vyrobíte v pohodlí vlastného domova. Napríklad v tomto období sa výborne hodí detoxikačná voda s jablkami, škoricou a citrónom, pretože škorica podporuje krvný obeh a vyživuje pokožku, jablká a citrón sú bohaté na vitamín C, ktorý pomáha zmierňovať poškodenie voľnými radikálmi, ktoré vedú k tvorbe vrások a hnedých škvŕn. Kombináciou rôznych druhov ovocia a byliniek je možné dosiahnuť rozličný účinok, napríklad kontrolovať pocit hladu alebo zhodiť niekoľko prebytočných kíl.

5 Naučte sa správne dýchať

Jednoduchý „cvik“ v podobe správneho dýchania sa dá robiť kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí si pekne vzpriamene sadnúť, zavrieť oči a sústrediť sa na svoj dych. Následne sa cez nos zhlboka nadýchnite, na moment zadržte dych, následne pomaly vydýchnite a zopakujte to aspoň päťkrát. Tento spôsob dýchania pomáha regulovať kyslík v krvi, čo posilňuje vaše vedomie, zlepšuje reagovanie a „dobíja“ energiu.

Rada na záver

Snažte sa ráno vstávať s dostatočnou časovou rezervou a stanovte si určité rituály. Napríklad si prečítajte niekoľko stránok z obľúbenej knihy alebo si pustite niečo v televízii, či si len tak sadnite s kávičkou alebo čajíkom na balkón, alebo terasu a snažte sa myslieť na všetko pozitívne, čo sa okolo vás deje.

Komentáre

Top