MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Móda | Sex & vztahy

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

3 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

4 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?
Foto: pixabay.com

Sex & vztahy

Strata panenstva alebo prvý sex je veľkou životnou udalosťou pre väčšinu dievčat a chlapcov na svete. Niektorí považujú za dôležité počkať s týmto krokom na naozaj niekoho špeciálneho, iní zasa považujú za podstatné dosiahnuť určitý pre nich ten správny vek. Sto ľudí, sto chutí.

Kedy je ten správny čas na prvý sex? Otázka, ktorou sa zaoberajú  milióny dievčat a chlapcov po celom svete. Univerzálna odpoveď, ale neexistuje, nikdy neexistovala a nikdy existovať nebude.

Podľa štatistík a periodicky sa opakujúcich  prieskumov, priemerný vek, v ktorom sa Slováci rozhodnú pre prvý sex je 17 rokov.

Milan

Svoj prvý sex som mal v sedemnástich. S priateľkou som vtedy chodil tri mesiace, keď sme sa začali rozprávať o sexe. Obom sa nám táto myšlienka pozdávala, obaja sme to chceli a cítili sme sa pripravení. Tak som kúpil kondómy a spoločne sme naplánovali kedy a kde, čo vôbec nebolo ľahké. Využili sme k tomu dopoludnie, keď obaja moji rodičia neboli doma. Najskôr sme sa veľa bozkávali a objímali a potom to akosi prišlo samo… Nasadil som si kondóm a opatrne som do nej vnikol. Šlo to celkom hladko a keďže moja priateľka necítila bolesť, ktorej sa tak obávala pokračovali sme ďalej. Spolu sme si užili vynikajúci prvý sex, s ktorým sme boli obaja veľmi spokojní. Dnes sme, samozrejme, skúsenejší a aj náš sex je na inej úrovni, ale ten prvý bol skvelý, pretože sme ho chceli obaja…

Anna

Prvý sex som mala so svojim priateľom po viac ako ročnom chodení, mala som tesne pred osemnástkou. Nájsť miesto pre prvý sex nebolo pre nás vôbec jednoduché. Nechceli sme to robiť kdekoľvek a tak sme sa rozhodli prenajať si izbu v penzióne. Dokonca sme si kúpili aj víno a sladké občerstvenie, nezabudli sme pravdaže ani na ochranu. Bolo to zvláštne, nervózne a humorné, ale skvelé. Chceli sme to obaja a už vopred sme sa o tom rozprávali. Musím povedať, že pre mňa to bolo po prvýkrát, pre môjho priateľa nie. Skutočnosť, že bol skúsený bola v našom prípade na úžitok, vedel čo má robiť aj ako to má robiť a preto to bolo úplne skvelé. Prekonali sme aj počiatočnú prvotnú bolesť a spoločne sme užili môj prvý sex.

Kedy je ten správny čas na sex?

Pre každého sex znamená niečo celkom iné, a preto rozhodovanie kedy je ten správny čas záleží na osobnom rozhodnutí každého jedného z nás. Je však celkom normálne a aj potrebné, že predtým ako sa rozhodneme ako sa hovorí prekročiť tento prah, chceme a mali by sme sa o tom, čo znamená sex dozvedieť mnoho dôležitých vecí ako napríklad ako sa chrániť pred počatím, pred sexuálnymi chorobami, o panenskej blane a podobne.

Keďže vďaka výdobytku akým je internet sa otvorili možnosti aj pre získavanie informácií na túto tému, najmä v podobe zdieľania osobných skúseností ľudí, ktorí to už majú za sebou, sformovalo sa niekoľko základných odporúčaní k rozhodnutiu prežiť svoj prvý sex.

Takže tu máme niekoľko základných odporúčaní, ktoré sa týkajú prvého sexu

Kedy je ten správny čas?

1 Keď sa o ňom bez problémov dokážete rozprávať

Ak nie ste schopná bez ostychu sa rozprávať o sexe a o vašom spoločnom sexe s partnerom, určite ešte nenastal čas, aby ste prešli na vec. Na začiatok sa musíte vedieť o tomto dôležitom životnom kroku rozprávať až potom môžete prejsť k praxi.

  1. Ak si vzájomne dôverujete

Toto je naozaj dôležité. Bez vzájomnej dôvery to nejde. Sex je to najintímnejšie spojenie medzi mužom a ženou či dievčaťom a chlapcom a preto je dôvera veľmi dôležitá. Musíte mať jednoducho istotu, že vaša spoločná prvá noc a potom aj tie ďalšie sú len medzi vami, je to ako vaše najtajnejšie tajomstvo.

  1. Ak ste pripravení na akékoľvek trápne momenty

Prvý sex môže priniesť mnoho trápnych momentov, preto je veľmi dôležité ako ste na ne pripravení a či ich dokážete spoločne a s humorom zvládnuť.

4 Ak má váš vzťah dlhodobý potenciál

Ak sa dvaja ľudia ľúbia, rozumejú si po všetkých stránkach a majú pocit, že by z toho mohol byť plnohodnotný vzťah, je čas vyskúšať aj túto stránku vzájomnej kompatibility. Existuje mnoho prípadov, keď si partneri  perfektne rozumeli vo všetkom okrem sexu a keďže sex je vo vzťahu naozaj dôležitý ich vzťah na tomto probléme stroskotal. Teda je lepšie vedieť to čím skôr, aby ste sa zbytočne na seba nenaviazali a vyhli sa bolestivému rozchodu.

Na čo nezabudnúť pri prvom sexuálnom styku?

  1. Bezpečnosť na prvom mieste

Neexistuje nič také ako úplne bezpečný sex, ale vašou snahou by malo byť urobiť ho, čo najbezpečnejší. Uistite sa, že máte dobrý a kvalitný kondóm  a použite ho aj vtedy ak beriete tabletky. Kondóm je ochrana pred sexuálne prenosnými chorobami.

  1. Nemajte príliš vysoké očakávania

Ono, asi každé dievča sníva o romantickom prvom sexuálnom styku ako z toho najkrajšieho zamilovaného filmu. Áno snívajte, ale v rámci reality, predídete tak prípadnému sklamaniu. O  prvom sexe sa s partnerom rozprávajte a spoločne si ho naplánujte, to je najlepší spôsob ako môže, čo najviac vyzerať podľa vašich predstáv.

  1. Nezabudnite na predohru

Prvý sex  je o vzájomných dotykoch, o spoznávaní jeden druhého, o bozkávaní, hladení a intímnom zblížení, len vtedy bude krásny ak tejto časti venuje dostatočne dlhý čas a úsilie.

  1. Uistite sa, že ste pred vniknutím dostatočne vlhká

A sme zasa pri tej predohre, pretože len pri dostatočnom vzrušení bude vaša pošva dostatočne vlhká, aby bol samotný styk menej problémový na vniknutie.

Rada na záver

Nikdy nič nerobte proti svojej vôli a ak sa vám niečo nepáči okamžite o tom s partnerom hovorte. Prvý sex je pre nasledujúci sexuálny život naozaj dôležitý rozbeh, ktorý by ste nemali zanedbať.

Komentáre

Top