MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

3 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

4 Sex & vztahy

10 vecí, ktoré muži nenávidia pri bozkávaní

Nezabudnuteľná lyžovačka v Südtirole

Nezabudnuteľná lyžovačka v Südtirole
Foto: Bianka Turská

Cestovanie

Ste nadšenec lyžovania, ale aj mnohých ďalších zimných športov? Milujete prírodu, hory, adrenalín, dobré jedlo a zábavu? Chcete zažiť niečo nezabudnuteľné? Tak potom je pre vás táto destinácia na zimnú dovolenku ako stvorená. 

Südtirol sa nachádza na severe Talianska, blízko hraníc s Rakúskom. Ich dokonale vybudované diaľnice a cesty vám dovolia zájsť až do tých najstrmších kútov tejto rozprávkovej oblasti.

V doline Ultental, ktorá je neďaleko mesta Bolzano, nájdete jedno dokonalé lyžiarske stredisko. Lanovka vás vyvezie do výšky takmer Gerlachovského štítu a tu sa ešte len začína lyžovanie.

Keď sa pozriete okolo seba a v diaľke uvidíte mohutné hory, ktoré tam tak vznešene stoja, váš svet sa zastaví a vy si poviete, že tu chcete ostať už asi navždy.

Špičkovo upravené zjazdovky, na ktorých trénuje sám majster lyžovania Dominik Paris vás nadchnú svojou priestrannosťou a nekonečnými možnosťami.

Foto: Bianka Turská
Foto: Bianka Turská

V spleti reštaurácií by ste jednoznačne mali vyskúšať známy Kaiserschmarrn, typické knedlíky na milión spôsobov a úžasné sušené šunky či talianske syry.

Hotely sú tu jednoducho špičkové a všetci pracovníci sú naozaj príjemní, milí a zhovorčiví.

Určite nezmeškajte ani tradičné blšie trhy v Merane alebo kaviarenské povaľovanie, nakupovanie či trhy v prenádhernom meste Bolzano, ktoré sa stalo mojou srdcovkou. Taliansko je prosto čarovné so všetkým, čo ponúka. Tie hory a nekonečné povzdychovanie nad krásou tejto oblasti vás prinúti sa sem ešte vrátiť.

Foto: Bianka Turská
Foto: Bianka Turská

Komentáre

Top