MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Móda | Sex & vztahy

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

3 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

4 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

Holenie tam dole: Všetko, čo musíte vedieť o úprave intímnych partií

Holenie tam dole: Všetko, čo musíte vedieť o úprave intímnych partií
Foto: pixabay.com

Krása Zaujímavosti

Holenie intímnych partií sa za posledné roky stalo trendom, v ktorom dokonca nájdeme aj známky umenia. Na trhu existuje viacero spôsobov akými možno robiť tieto úpravy, záleží to od veku, ročného obdobia a finančných možností.

Predtým ako sa vyberiete do salónu alebo do obchodu na nákup všetkého, čo budete k úprave intímnych partií potrebovať, mali by ste si naštudovať niekoľko základných informácií o tom, čo táto kozmetická úprava vášho tela bude obsahovať  a na čo si musíte dať pozor.

Pre úpravu intímnych partií existujú štyri základné typy:

Štandardný bikiny tvar

Štandardný bikiny tvar je základným tvarom úpravy ochlpenia na intímnych miestach do úhľadného trojuholníka, ktorý kopíruje V tvar ženského lona.

Predĺžený bikiny tvar

Predĺžený bikiny tvar je zjednodušene povedané zúžená verzia základného bikiny tvaru, čiže po stranách je užší.

Brazílsky tvar

Brazílsky tvar pozostáva z úplného vyholenia intímnych partií a ponechania tenkého prúžka v oblasti slabín.

Hollywoodsky tvar

Hollywoodsky tvar predstavuje úplné oholenie intímnych partií, bez ponechania čo len jediného chĺpka.

V akom veku by sa malo začať s holením či úpravou intímnych partií?

Záleží to od zvolenej metódy. Odborníčky z tejto oblasti odporúčajú dievčatám mladším ako 18 rokov využívať iba holenie alebo depiláciu, s inými spôsobmi úpravy intímnych partií sa odporúča začať až po dosiahnutí  spomínanej 18-tky. Je to preto, že v nižšom veku sa vplyvom hormónov chĺpky stále vyvíjajú, rastú a tmavnú a zvolená metóda by jednoducho nebola účinná.

Čo očakávať pri prvom holení či depilovaní intímnych partií?

Najlepšie je nechať sa zveriť do rúk odborníkov v overenom salóne, kde majú maximálny hygienický štandard a používajú kvalitné výrobky, kde vám vysvetlia celý postup, ako sa to správne robí. Pri domácej úprave intímnych partií platí to isté, dodržiavať hygienu a používať kvalitné prostriedky na holenie, čiže vhodný holiaci strojček spolu s penou či gélom alebo kvalitné depilačné prostriedky. Okrem toho netreba zabúdať aj na vhodnú starostlivosť po holení či depilácii.

Netreba zabúdať, že reakcia na holenie alebo depilovanie je u každého človeka iná a niektorí ľudia môžu mať aj napriek všetkým opatreniam nepríjemné dráždivé následky ako sčervenanie, svrbenie, ktoré je potrebné zmierniť vhodnými prípravkami. Takáto reakcia je pravdepodobná najmä pri prvej takejto úprave intímnych partií.

holenie intímnych partií
Foto: pixabay.com

Je úprava intímnych partií bolestivá?

Prah bolesti je pre každú osobu iný. Najmä po prvýkrát to môže byť nepríjemný šok, postupom času sa však bolesť zmierňuje, aj vďaka tomu, že počet chĺpkov sa po každom zákroku zmenšuje.

Ako často je potrebná opakovaná úprava intímnych partií?

Aj toto je individuálne, záleží to od vitality dorastania chĺpkov… Pri depilácii voskom je intenzita medzi opakovanými úpravami 4 až 6 týždňov, pri holení je tento čas kratší, podobne ako keď sa holia nohy.

Môžem sa medzi jednotlivými depiláciami napríklad aj oholiť?

Odpoveď je áno, ibaže treba počítať s tým, že depilovací cyklus voskom sa naruší, nakoľko chĺpky musia dorásť do určitej veľkosti, aby sa dali depilovať, po holení to bude približne 3 až 4 týždne.

Ako dlho trvá úprava intímnych partií?

holenie intímnych partií
Foto: pixabay.com

Záleží to na hrúbke a hustote ochlpenia a aj od zvolenej úpravy, depilácia voskom môže trvať od 15 minút až po celú hodinu, ktorá je potrebná na Hollywoodsky tvar.

Aké metódy úpravy intímnych partií okrem depilácie voskom alebo holenia sa ešte používajú?

Okrem týchto dvoch možností je dostupná napríklad aj epilácia laserom, táto metóda je vysoko účinná, no treba počítať s jej vyššou cenou, okrem toho nie je príliš vhodná v lete, pretože takto ošetrená pokožka sa nesmie niekoľko dní vystavovať slnku. Okrem lasera je dostupná aj depilácia pulzným svetlom, aj tu však treba počítať s vyššou cenou, ktorá sa odvíja od veľkosti ošetrených miest. Najrozšírenejšou a najvyužívanejšou metódou v kozmetických salónoch je stále depilácia horúcim alebo teplým voskom, možno aj preto, že je cenovo najdostupnejšia. Počas zákroku je možné (ponúkajú najmä renomované salóny) použiť aj lokálne anestetikum v podobe krému, táto možnosť sa využíva napríklad pri depilácii laserom.

Komentáre

Top