MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

3 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

4 Sex & vztahy

10 vecí, ktoré muži nenávidia pri bozkávaní

Vianočné upratovanie za pár sekúnd – Buďte rýchla, bio a krásna

Vianočné upratovanie za pár sekúnd – Buďte rýchla, bio a krásna

Zaujímavosti Zdravie

Milé dámy, opäť prichádza čas Vianoc a pre nás teda čas, kedy treba dať domácnosť do poriadku. Aby nám zostalo viacej času na darčeky a veci, ktoré nás naozaj bavia, mali by sme skrátiť čas upratovania na minimum. Nalaďme sa teda do práce a na vianočné upratovanie využime bio domácich pomocníkov – sódu bikarbónu, citrón a ocot. Domácnosť bude ako zo škatuľky a vy budete v očiach ostatných naozaj Ideálna.

Sóda bikarbóna

Začnite zrýchla kúpeľnou a jej odolnými škvrnami. Sódu bikarbónu využijete, ak chcete, aby boli vaša vaňa a toaleta krásne čisté a biele. Aj so zájdenými špárami si poľahky poradí, ak ju necháte pár minúť pôsobiť a potom spláchnete obyčajnou vodou.

Vytiahnite ju aj vtedy, ak sa vaše pochrómované kohútiky nelesknú tak, ako kedysi. Sóda bikarbóna v spojení s octom im prinavráti lesk a budú možno krajšie, ako pravá vianočná výzdoba.

Pri presune na druhý front, kuchyňu, využijete tento čarovný a univerzálny prášok napríklad pri čistení zanesených hrncov. Stačí poprášiť a nechať pôsobiť.

Už sa vám nepáči, ako koberec časom stratil farbu? Nasypte naň sódu bikarbónu, postriekajte vodou a vydrhnite kefou. Bude ako nový. Podobne si zachránite aj sedačku. Bez použitia vody bude dokonca aj krajšie voňať.

basin-1114991_1920

Citrón

Obľúbená pochúťka, ktorú si pridávame do jedál a nápojov si nájde svoje miesto aj pri upratovaní. S citrónom a kyselinou citrónovou bude vaša domácnosť žiariť ako úplne nová. Začnime v kuchyni.

Citrónová šťava je ideálny prostriedok na čistenie sporáku a zaschnutých škvŕn. Pomôže aj v prípade, ak je vaša mikrovlnka špinavá a chcete, aby opäť lákala svojou farbou. Stačí ju vyumývať vodou s citrónovou šťavou a je hotovo. Odložte si trochu aj na dosky na krájanie, aby ste ich vydezinfikovali od rôznych baktérií a pachov. Nakoniec sa vám v kuchyni zíde aj pri čistení rýchlovarnej kanvice (a iných miest, kde máte vodný kameň). Stačí nechať odstáť, dva-trikrát vyvariť čistou vodou a v čaji vám už nebudú plávať kúsky kameňa.

Prišiel čas na neobľúbené okná. Pred sviatkami ich chceme mať pekné, a preto často bojujeme s rôznymi chemickými prostriedkami. A pritom stačí citrónová šťava a budú ako zrkadlá. Popritom môžete naložiť jednu práčku s citrónovou šťavou. Záclony a bielu bielizeň vybieli a dodá im aj úžasnú vôňu.

water-747618_1920

Ocot

Posledný bude najsilnejší pomocník v domácnosti. Obyčajný ocot. Možno nevonia práve vianočne, ale vďaka nemu prežijeme predvianočné upratovanie omnoho rýchlejšie.

Začneme v kuchyni, kde má mnohoraké využitie. Neodteká vám odtok? Šálka sódy bikarbóny, potom octu, nechať odstáť a potom prepláchnuť vodou a odtok funguje ako má. Nezišiel vám vodný kameň len pomocou sódy bikarbóny? Skúste jej zmes s octom, ktorá už isto zaberie.

Využite ho potom aj pri umývaní okien (zriedený s vodou) alebo keď sa pustíte do kúpeľne. Ocot nie len čistí, ale aj dezinfikuje, takže nebudete potrebovať žiadnu chémiu. Poradí si napríklad aj s plesňami na závese, ak ho pridáte do práčky spolu s bielizňou, bude fungovať ako uchovávač farieb a vaša bielizeň bude taktiež nadýchanejšia.

water-1632785_1280

Nezabúdajme na krásu

Popri tom vianočnom upratovaní by sme však nemali zabudnúť aj na nás a náš vzhľad. Tieto prostriedky sa dajú použiť aj na veľmi účinné masky a skrášľovacie procedúry. Sóda bikarbóna funguje ako píling, jablčný ocot s vodou sa dá použiť ako pleťové tonikum a citrón bieli zuby, odstraňuje mastnotu, poradí si s akné a dokonca aj so zápachom.

girl-1467820_1280

Len do toho milé dámy. Vianočné upratovanie nemusí byť len trápenie.

Komentáre

Top