MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Móda | Sex & vztahy

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

3 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

4 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

Pikantné odhalenie: Orgazmus má v živote ženy veľký význam

Pikantné odhalenie: Orgazmus má v živote ženy veľký význam

Sex & vztahy Zdravie

Orgazmus je neodmysliteľnou súčasťou sexuálneho života mužov a žien. Mnoho žien mu však nepripisuje veľký význam a počas sexuálneho aktu sa ho nesnaží dosiahnuť, respektíve nie je pre ne prioritou myslieť na svoje uspokojenie viac ako na partnerove. A to je chyba!

Keď sa povie orgazmus, väčšina ľudskej populácie vrátane žien si ho spojí iba s telesným pôžitkom a rozkošou. Lenže okrem týchto základných pozitív má orgazmus omnoho väčší vplyv na zdravie ženského organizmu.

Takže, ako pomáha orgazmus ženskému telu? Napríklad aj takto:

Reguluje menštruáciu

Počas dosiahnutia orgazmu prúdi krv do panvovej oblasti a doručuje všetky zdravé živiny presne tam, kde sú potrebné. Ženy, ktoré zažívajú orgazmus aspoň raz týždenne, majú podľa dostupných zistení menštruáciu pravidelnejšiu a regulovanejšiu.

Podporuje pocit šťastia a spokojnosti

Orgazmus je dobrý prostriedok na dosiahnutie hlbokej relaxácie a dokonca absolútneho pokoja, čo  následne výrazne uľahčuje odpočívanie a podporuje pokojný spánok po náročnom pracovnom dni. Všetko je to vďaka tomu, že orgazmus pomáha odbúravať z tela stresový hormón kortizol, ktorý je zodpovedný za mnoho chorôb, ako napríklad obezita, depresie, srdcovo-cievne choroby, neplodnosť, vredy…

Pozitívne vplýva na zdravie ženského tela

Slastné vyvrcholenie zakončené orgazmom môže u žien podporovať tvorbu hormónu dehydroepiandrosteronu (DHEA), ktorému sa inak hovorí aj hormón mladosti. Okrem krásnej pleti pomáha DHEA zlepšovať pamäť a dokonca môže ochrániť pred kardiovaskulárnymi chorobami.

Zmierňuje bolesti

Počas orgazmu sa v ženskom tele uvoľňuje aj oxytocín, hormón (peptid) skladajúci sa z deviatich aminokyselín, ktoré sa v tele správajú ako prírodný liek proti bolesti. Podľa odborných štúdií pomáha odstrániť bolesti hlavy, zmierňuje menštruačné bolesti, pomáha pri pôrode, pri otehotnení alebo napríklad aj pri nadväzovaní vzťahov s opačným pohlavím, preto sa mu hovorí aj hormón lásky.

Podporuje detoxikáciu tela

Obsiahly prietok krvi počas orgazmu môže vyvolať celkovú lymfatickú masáž, ktorá pomáha pri prirodzenom procese detoxikácie organizmu a stimuluje napätie v svaloch zodpovedných za dôležitú funkciu ako je trávenie.

A ešte na záver

Smutné nemusia byť ani dámy, ktoré momentálne alebo aj dlhodobo nemajú partnerov, pretože orgazmus možno dosiahnuť aj bez mužskej polovičky. Stačí si zaobstarať nejakú dobrú náhradnú pomôcku, na výber ich je naozaj mnoho.

Foto: pixabay.com

Komentáre

Top