MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Móda | Sex & vztahy

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

3 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

4 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

Internetová zoznamka – cesta k vážnemu vzťahu alebo rýchlemu sexu?

Internetová zoznamka – cesta k vážnemu vzťahu alebo rýchlemu sexu?

Sex & vztahy Zaujímavosti

Internet je ako svet vo svete. Má svoje pravidlá, tienisté i slnečné stránky, je v ňom kriminalita, sex, zneužívanie, biznis, skrátka takmer všetko. Ľudia v ňom akoby žili druhý život a to môže byť nebezpečné.

Kedysi dávno sa ľudia stretávali a keď si chcel niekto s niekým „pokecať“, musel vyraziť do spoločnosti s priateľmi, popritom sa zabávať a spoznávať nových ľudí. Samozrejme, aj tento spôsob získavania známostí mal svoje úskalia. Zdá sa však, že predsa len to bola bezpečnejšia možnosť ako si hľadať partnera na celý život.

Hoci existujú výnimky, v mnohých prípadoch internetové „zoznamky“ produkujú iba sklamanie a krátkodobé vzťahy, v ktorých ide skôr o sex či psychologické vyspovedanie sa z momentálnej nie príliš potešujúcej životnej etapy… Sú však aj extrémne prípady, keď človek na internetovej zoznamke padne do pazúrov psychicky narušeného človeka, z ktorých je naozaj ťažké sa vymaniť.

Podľa výpovedí mnohých žien, muži, s ktorými sa zoznámili cez internet nestáli za veľa. Rozvedená mamička troch detí prezradila, že ani na tretí pokus sa jej cez internetovú „zoznamku“ nepodarilo spoznať vyrovnaného a súceho chlapa. Zväčša to boli len „úbožiaci“, ktorí hľadali nejakú chuderku na sex, ani jeden nebol vhodný adept na založenie rodiny. Mnoho mužov na internetových „zoznamkách“, dokonca ani nehľadá ženu na spoločný život, jednoducho len prechádza ťažkým obdobím (najmä rozvodovým) a hľadá si bútľavú vŕbu, mnohí si tiež chcú dokázať, že nájsť si inú ženu nebude až také ťažké. Dalo by sa povedať, že sa snažia dostať sa z vlastnej neľahkej situácie.

bride-454144_1920

Platí to však aj opačne. Internetové „zoznamky“ na povrchné vzťahy nevyužívajú len muži, ale aj ženy. Mária, ktorá taktiež prechádza neľahkým obdobím, pretože zistila, že ju manžel podvádza, využila internetovú „zoznamku“, aby sa aj ona odreagovala: „Na internete vôbec nie je núdza o chlapov, dokonca aj o tých mladších. Je to úplne jednoduché, najmä vtedy, keď žena nehľadá dlhodobý vzťah (ako v mojom prípade), ale len niekoho na občasné stretávky a sex. Ak mám pravdu povedať, tak na internete by som určite nehľadala životného partnera, aj vzhľadom k tomu, že informácie, ktoré dotyční o sebe uvádzajú sú často nepravdivé a fotografie tiež nie sú autentické. Poznám to lebo ani ja som neuviedla pravdu a moja fotka je tiež veľmi ďaleko od reality, ale tak to robia všetci…“

Zdá sa, že hľadanie toho pravého cez internet nie je najšťastnejšie riešenie. Je to však aj napriek mnohým nástrahám veľmi využívaný spôsob zoznamovania sa, no každý, kto takúto formu komunikácie s opačným pohlavím využíva, mal by poznať aspoň tie najzákladnejšie nástrahy internetovej „zoznamky“.

Stretnutie s osobou, ktorá na internete pôsobí ako vaša „krvná skupina“ môže byť sklamaním

Priestor, ktorý zdieľate s niekým na sociálnej sieti a aj spôsob komunikácie je úplne iný ako ten reálny, v ktorom naozaj obaja žijete. Lenže ak chcete s niekým zdieľať plnohodnotný vzťah, bez fyzickej časti vašich životov to nepôjde. V mnohým prípadoch sa stáva, že osoba, s ktorou komunikujete na internete, je v skutočnom živote úplne iná.

Informácie o osobách na zoznamkách sú často skreslené, dokonca vymyslené

Verte, existuje mnoho prípadov, keď fotografie, ktoré majú potencionálny uchádzači o vzťah pri svojich profiloch, sú falošné, digitálne upravené, dokonca ukradnuté iným osobám. Takisto informácie nebývajú pravdivé, nikto predsa nezavesí na nos celému svetu, že je súdne trestaný, že ho opustila priateľka, lebo sa rád zabáva s priateľmi na žúrkách…

Zoznamky sú plné zúfalcov

O tom sme už hovorili aj vyššie v článku. Presne tak, internet je plný zúfalcov, ktorí hľadajú rovnakých zúfalcov, aby spolu mohli zdieľať svoj neľahký životný údel. Nikto z nich však nie je vhodný adept na dlhodobý vzťah.

Neistota

Ruku na srdce… Naozaj pôjdete bez akejkoľvek štipky strachu na stretnutie s úplne neznámym človekom? Naozaj hovoríte v konverzácii na internete s cudzími osobami o sebe pravdu? Nesnažíte sa niečo zakryť, neprezradiť o sebe? Uvedomte si, že osoba na druhom konci internetového spojenia je na tom asi tak isto… To by bol ale ten lepší prípad, lenže čo ak ten niekto na opačnom konci online spojenia je blázon, psychický narušený cvok, ktorý si hľadá svoju obeť? Nie, nemusí vás chcieť rovno zabiť, ale možno chce len niekoho psychicky trápiť… Áno, aj takéto problémy produkujú internetové zoznamky…

Na záver:

Pri otázke zoznamovania sa cez internet musia byť ženy naozaj mimoriadne opatrné.  Samozrejme, je to dobrý spôsob ako anonymne odbiť svoju nahromadenú frustráciu a vyžalovať sa zdanlivo spriaznenej duši, ale na dlhodobý vzťah treba hľadať iné riešenia. Len sa skúste pozrieť okolo seba, koľko z vašich priateliek či známych túto možnosť vyskúšalo a koľko z nich si reálne našlo životného partnera? Veľa ich asi nebude.

Komentáre

Top