MENU

NAJčITANEJSIE

1 Recepty

Bez múky a cukru! Zdravý banánový chlieb len z piatich ingrediencií

2 Móda | Sex & vztahy

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

3 Sex & vztahy

Prvý sex a strata panenstva: Kedy je ten správny čas?

4 Recepty

Zdravé lievance zo špaldovej múky

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

11 dôkazov, že sa do vás zamiloval a myslí to vážne

Móda Sex & vztahy

Predstava o tom, ako by mala vyzerať skutočná láska, môže byť pre každého trochu iná. Obzvlášť, ak sa jedná o mužov a ženy. Je nad slnko jasnejšie, že muži sú vo veciach lásky omnoho ťažšie čitateľní ako ženy, čo znamená, že vyznať sa v ich citoch môže byť niekedy naozaj veľmi komplikované.

Existuje však niekoľko smerodajných znamení, ktoré na základe rokmi overených skúseností nežného pokolenia pomáhajú ženám presvedčiť sa, či to s ňou partner myslí naozaj vážne.

Takže, ako zistíte či vás partner naozaj miluje a počíta s vami vo svojich dlhodobých plánoch? Ak v jeho správaní nachádzate týchto 11 znakov, je to neklamný dôkaz toho, že pre neho nie ste len ďalšia v poradí.

Chce vás ukázať celému svetu

Keď má muž ženu, ktorú miluje, chce ju ukázať takmer celému svetu, prinajmenšom tomu okruhu sveta, v ktorom sa sám pohybuje. Pokiaľ je muž hrdý na to, že vás má po svojom boku, nadšene vás bude zoznamovať s ľuďmi, ktorí sú súčasťou jeho života. Ak z toho robí doslova „veľkú vec“, znamená to, že jeho city k vám sú veľmi hlboké.

Zoznámi vás so svojou rodinou

Vedzte, že žiadny muž neberie len tak nejakú ženu do domu svojich rodičov, aby ju s nimi zoznámil. Na takúto návštevu zoberie len ženu, s ktorou si predstavuje svoju budúcnosť.  Ak vás muž predstaví svojej rodine, chce aby ste sa stali jej súčasťou. Keďže je to veľmi veľká udalosť nielen pre vás, ale aj pre neho a pre jeho rodinu, určite by to nerobil ak by nemal v pláne pokračovať s vami v hlbokom vzťahu.

Hovorí o vašej spoločnej budúcnosti

Pokiaľ váš partner robí dlhodobejšie plány a vy ste v nich intenzívne zahrnutá, je to neklamný znak toho, že sa mu páčite a vie si s vami predstaviť svoju budúcnosť. Ak vás miluje, nebude hovoriť o svojich plánoch nejasne, ale naopak  z jeho vyjadrení a skutkov jasne vyplýva, že jeho budúcnosť je úzko spätá s tou vašou.

Chce sa stať súčasťou vášho života

Chce sa stretnúť s vašou rodinou, chce spoznať vašich priateľov a snaží sa, aby medzi nich zapadol, aby ho mali radi. Vynaloží veľké úsilie, aby na nich urobil dojem a získal si ich priazeň. Chce vedieť všetko o vašich záľubách a pokúša sa čo najviac pripojiť do týchto oblastí vášho života.

Nejde mu len o sex

Vzťahy na začiatku bývajú plné vášne a nevyčerpateľnej žiadostivosti, postupom času sa však rozvíjajú. Ak ma muž o ženu skutočný záujem, začne s otázkami a rozhovormi, ktoré mu pomôžu hlbšie spoznať jej osobnosť, jej povahu, minulosť i to, ako si predstavuje budúcnosť.

On vás vidí

Všíma si na vás veci, ktoré sú pre iných neviditeľné. Sleduje vaše reakcie, emócie, vaše správanie, jednoducho vníma a pozoruje aj malé detaily a pamätá si ich. Akceptuje celú vašu osobnosť, čiže jej dobré aj zlé stránky. Tieto signály sú znakom toho, že nemiluje len vás, ale všetky veci o vás. Keď sa povie, že vás niekto naozaj „vidí“, znamená to, že vníma nielen to, kto ste, ale aj to, kým chcete byť, a snaží sa vás podporovať vo vašich cieľoch.

Spôsob, akým sa na vás pozerá

Pozerá sa na vás, akoby ste bola bájny jednorožec, akoby nemohol uveriť, že vôbec existujete. Tento pohľad ale nie je znakom žiadostivosti či jeho túžby po vašom tele. Je to pohľad, ktorý vyjadruje úctu, vyrovnanosť a vnútorný pokoj a je vyhradený len pre vás. Nie je to len pohľad, akým sa na vás pozerá,  je to aj frekvencia, s akou to robí. Nemôže sa prestať na vás pozerať – či už ste spolu alebo stojíte na druhej strane miestnosti, jeho pohľad je vždy venovaný vám.

Chýba vám, keď nie ste spolu

Áno, aj toto je znak toho, že vás miluje. Prečo? Posiela vám milé esemesky, a tak si vydobyje, že aj vy na neho myslíte a začne vám chýbať. Hovorí sa, že muž sa zamiluje do ženy v jej neprítomnosti, nie v jej prítomnosti. Znamená to, že keď nie ste práve spolu, posiela vám vtipné správy alebo odkazy, ktoré by vás mohli zaujímať, ktoré vás potešia a podobne. Pozor ale na prehnaný záujem, ktorý je známkou posadnutosti, čo s láskou nemá nič spoločné. Preto je to o tom, že vám chýba, ak práve nie ste spolu a tešíte sa na jeho malé pozornosti, ktorými vás zahŕňa aj na diaľku, aby ste vedeli, že na vás stále myslí.

Stará sa o maličkosti

Povedzme si na rovinu, že nie každý má financie na to, aby mohol svoju vyvolenú dámu denne pozývať na večeru, obed, do kina či divadla… Niekedy stačia aj maličkosti, ktoré sú neklamným dôkazom toho, že vás miluje a záleží mu na vás. Napríklad vám prinesie obľúbenú čokoládu či vymýšľa iné drobnosti, ako nenechať váš vzťah spadnúť do nudnej rutiny.

Núti vás smiať sa

Úsmev je znakom šťastia a spokojnosti. Muži obvykle nemajú cit pre maličkosti, ale ak sa jedná o niečo, na čom im naozaj záleží, dokážu byť nesmierne všímaví a pozorní. Ak vás zahŕňa komplimentmi, ktoré vám očividne zlepšujú náladu a privodzujú úsmev, je to neklamný znak, že mu na vás záleží a chce vás urobiť šťastnou. Čiže vás miluje.

Vaše šťastie je dôležité ako jeho

Ak nie je ešte dôležitejšie! Ak človek niekoho skutočne miluje, jeho šťastie je pre neho rovnako dôležité ako to vlastné. Platí to najmä pre mužov, ktorí majú pocit, že môžu urobiť ženu šťastnou. Ak mu poviete, že jeho konanie vás robí nešťastnou a on to stále robí, určite to nie je znamenie, že vás miluje. Muž, ktorý vás miluje, sa bude vyhýbať takému správaniu, ktoré vás robí nešťastnou, a bude sa snažiť správať tak, aby ste boli šťastná.

A ešte jedna rada na záver od známeho nemeckého spisovateľa:

„Pokiaľ muž ženu miluje, hovorí s ňou najmä o nej. Ak ju prestane milovať, hovorí s ňou o sebe.“  Johann Wolfgang von Goethe
Foto: pixabay.com

Komentáre

Top